ПАТ «ДПЗКУ» виконує всі зобов’язання в рамках кредитних і торгових угод з Китаєм

ПАТ «ДПЗКУ» виконує всі зобов’язання в рамках кредитних і торгових угод з Китаєм

Учора в окремих засобах масової інформації з'явились повідомлення про те, що Китай нібито судитиметься з Україною з приводу виконання кредитних угод на поставку зерна. Такі повідомлення не відповідають дійсності, містять некоректні інтерпретації фактів та невірні висновки. 

По-перше, згідно кредитних угод з Ексімбанком КНР для закупівлі та експорту українського зерна ПАТ «ДПЗКУ» залучила 1,5 млрд. дол. США (а не 3 млрд. як йдеться у повідомленнях). Використання цих коштів відбувається траншами та з дотриманням усіх процедур контролю з української та китайської сторін, передбачених для такого рівня угод. Інша ж частина кредитних коштів КНР в обсязі 1,5 млрд. дол. США, передбачена для імпорту товарів та послуг китайського виробництва, поки що не надходила.

По-друге, держкорпорація не діяла і не діє «в обхід» кредитних та торгових угод з КНР. У відповідності до угод з китайським оператором ССЕС, держкорпорація може здійснювати експортні поставки зерна, як безпосередньо до КНР, так і на ринки інших країн.

ПАТ «ДПЗКУ» не отримувала жодних позовних вимог до Лондонського міжнародного арбітражного суду (LCIA) і не вбачає підстав для їх подання. Поставки зерна в інші країни не суперечать двостороннім угодам й зумовлені об'єктивними причинами. Адже до грудня 2013 року з України на ринок КНР могла поставлятись виключно кукурудза, імпорт якої регламентований в цій країні за обсягами і квотами. Про це неодноразово повідомлялось у ЗМІ і жодної сенсації тут немає.

По-третє, обидві сторони з самого початку домовились уникати судових суперечок. Вирішення дискусійних і спірних питань між ПАТ «ДПЗКУ» та її китайськими партнерами, відбувається шляхом переговорів, консультацій, укладання додаткових угод та меморандумів, в тому числі із залученням незалежних експертів і арбітрів. Ці позасудові процедури є загальноприйнятими у міжнародній торговій практиці, відбуваються за взаємною згодою та в інтересах обох сторін і не ставлять під сумнів подальше виконання угод.

По-четверте, ПАТ «ДПЗКУ« своєчасно і в повному обсязі виконує зобов'язання як з обслуговування кредиту, так і з дотримання графіку експортних поставок зерна. Так, із запланованих для експорту на 2013/2014 маркетинговий рік (з 01.07.2013 по 01.07.2014 р.) 4 млн. тонн зерна, станом на 25 лютого 2014 року держкорпорацією фактично відвантажено за торговими угодами з КНР 2,6 млн. тонн, з яких понад 0,3 млн. тонн безпосередньо на внутрішній ринок Китаю. Після нещодавнього отримання Україною фітосанітарних протоколів на експорт ячменю і сої, поставки зернових ПАТ «ДПЗКУ» до КНР протягом 2014 року зростатимуть.

Таким чином, вести мову про ризики невиконання з української сторони кредитних і торгових угод з КНР немає підстав. Ні про які збитки чи порушення інтересів держави не йдеться. Держкорпорація високо цінує стратегічну співпрацю з китайськими партнерами і зробить все можливе для її успішної реалізації в майбутньому.

ПАТ «ДПЗКУ» звертається з проханням до громадських діячів та ЗМІ утриматись від поширення неперевірених даних і некоректних коментарів, які можуть завдати шкоди українсько-китайському співробітництву в аграрній і торговельній сфері.

Держкорпорація готує звернення до Генеральної прокуратури та МЗС України з наданням усіх підтверджуючих документів для уникнення будь-яких інформаційних спекуляцій та забезпечення умов щодо подальшого планомірного виконання українсько-китайських угод.

Прес-служба ПАТ «ДПЗКУ» 

 
Написати нам
 

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 

Контакти

Б2БЛОГГЕР, ЧП
(основний офіс)

Україна, Миколаївська, Николаев, ул. 8 Марта, 39/60, будинок 39/60
  • +38 (044) 362-24-XX
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Ідентифікатор сторінки
Ідентифікатор сторінки:
1234

Пошук
 
 

Закрити
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create